Jak samemu wymienić matrycę w smartfonie

uszkodzony wyświetlacz

Smartfon to przedmiot bez którego większość młodych ludzi nie umie już żyć. W miejscach publicznych coraz częściej widać osoby użytkujące telefony. Im częściej używamy telefonu komórkowego tym częściej jest okazja do upadku co za tym idzie uszkodzenia. Współczesne telefony są tak delikatne, że bardzo rzadko wychodzą z takiego upadku bez uszkodzenia. Co jednak zrobić gdy już telefon upadnie i uszkodzimy wyświetlacz?

Najprostszym rozwiązaniem jest oddać do serwisu w celu wymiany wyświetlacza ale można to także zrobić samemu. Przed poszukiwaniami części zamiennych należy sprawdzić najpierw czy nasz telefon ma możliwość wymiany samego wyświetlacza czy całej matrycy ( wyświetlacz + płytka drukowana ) . Gdy już sprawdzimy dane techniczne modelu poszukiwania warto zacząć na allegro a jeśli komuś nie zależy na czacie warto poszukać na zagranicznych portalach jak eBay. Po zakupie odpowiedniego wyświetlacza możemy rozpocząć wymianę.

Podczas demontażu telefonu należy używać specjalistycznych małych śrubokrętów. Użytkując te narzędzia należy uważać by nie urwać żadnej taśmy połączeniowej czy też drukowanej płytki. Po rozmontowaniu telefonu można nowy wyświetlacz podpiąć taśmą do płyty głównej smartfona i sprawdzić czy wyświetlacz działa. Po sprawdzeniu sprawności elementu możemy zamontować go w telefonie. Często złożenie ponowne smartfona wymaga położenia specjalnego kleju do przyklejania wyświetlacza.

Oto przykładowy tutorial z YouTube (jakich dużo):

 

Reklamy

Jedna myśl na temat “Jak samemu wymienić matrycę w smartfonie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s