Paczka do Szkocji? Oto jak łatwo wysłać

Kurier do szkocji

Niejednokrotnie potrzebujemy wysyłać coś rodzinie lub znajomym więc dobrym pomysłem będzie kurierska paczka do Szkocji. Wiele osób sprzedaje na allegro różne starocia z szafy i wtedy powstaje problem – jak to wysłać? Na temat wysyłania przesyłem poczta polską można by napisać niejednokrotnie książkę, więc większość osób omija jej usługi szerokim łukiem. Zasłużyli sobie sami np. wrzucaniem awizo bez sprawdzenia czy ktoś czeka na paczkę…

Jak wysłać paczkę do Szkocji kurierem

Najbardziej popularną alternatywą dla poczty są firmy kurierskie takie jak DPD. Panuje powszechna opinia, że firmy kurierskie są zbyt drogie jeśli nie ma się z nimi umowy. Tak faktycznie było wiele lat temu ale zasady wolnego rynku doprowadziły do obniżenia cen. Dodatkowo można obniżyć koszt wysyłki korzystając z usług firm pośredniczących w wysyłce paczek. Takie firmy nazywa się brokerami wysyłkowymi. Niektóre z tych firm oferują nawet generowanie listów przewozowych na swojej stronie i po opłaceniu przesyłki kurier odbiera przesyłkę z domu nadawcy.

Jak spakować paczkę do Szkocji

By kurier odebrał przesyłkę musi być ona dobrze zapakowana. Najlepiej pakować paczkę w karton i zabezpieczać taśmą klejącą. Owijanie strechem wielokrotnie powoduje odmowę przyjęcia, ponieważ blokuje to paczki na maszynach sortujących w terminalach przeładunkowych. Kurier w takim wypadku woli odmówić przyjęcia. Dodatkowo użycie czarnego strechu przy pakowaniu paczki do Szkocji może zwiększyć prawdopodobieństwo otwarcia paczki przez celnika – część paczek do Szkocji jest sprawdzanych przez służbę celną.

Przeczytaj więcej informacji jak powinna być zapakowana paczka do szkocji .

 

Reklamy

2 myśli na temat “Paczka do Szkocji? Oto jak łatwo wysłać

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s